חופשות אופניים בחו"ל
077-20-400-66 | info@club-giraffe.co.il
 
 
עמוד הבית
 
היעדים שלנו
 
חוויות רכיבה, תמונות וכתבות
 
המלצות רוכבים
 
סגנונות רכיבה
 
הדרכות בארץ
 
אודות
 
מדיניות פרטיות
 
שבילים שטוחים בלבד
שבילים (XC)
XC חזק
Allmountain
Downhill
שם:
מספר טלפון:
E-mail:
   
בדרך לקפה עוצרים בגארדה..

היינו שישה…


שעת בוקר מאוחרת, אנחנו יושבים בקרחת יער על חודו של הר, אני מביט אנה ואנה אל הנוף הנשקף מסביבי ומגחך לעצמי, לפתע אני נזכר בהאמפטי דאמפטי, כמוהו גם אנחנו יושבים על צ‘ופצ‘יק צר, מצידנו האחד מדרון תלול בתוכו מתפתל השביל בו טיפסנו את עצמנו לדעת עד הלום ומן הצד השני, ובכן, אותו שביל שמשתפל בחדות ונבלע בינות לצוקים והיערות שמשכשכים את בהונותיהם במימי אגם גארדה התכלכל שנח הרחק מתחתינו. אני קם באחת כדי לשלוף משהו מהתיק ולרגע, ממש כמו מר ביצה מיודענו, ראשי סחרחר עלי, איני יודע אם זה בגין העלייה הארוכה או הנוף האלוהי, מה שבטוח, אני צריך דחוף קפה.

ובכן, זה סיפור על טיול, אבל לפני הכל, זה סיפור על חברות. ורכיבה..זה סיפור על חברות רכיבה ו..קפה..
את עופר הכרתי לפני הרבה הרבה שנים, חבר ילדות, כמה שמחתי שגם הוא נדבק בחיידק הרכיבה כמוני. בהמשך באו השאר, סוג של "חבר מביא חבר", (או חבר מביא חברה אם כבר מדברים על זה), חבר מהצבא.. חבר שנשוי לאחותו של זה מהצבא.. ועוד שניים שלמדו יחד עם ההוא מהצבא.. חבורה שכזו. ככה אנחנו מדוושים יותר מעשור, מדוושים ושותים קפה.


ושלא תקלו ראש בחברות הזו, כן? אחרי הכל שישה גברים זה אגו בחזקת 6, תכפילו בבעלי מקצועות חופשיים שגם ככה מנהלים ת‘עולם ועם הגיל, אתם יודעים, הנרגנות והעקשנות רק מתגברים כך שבחשבון פשוט, אתם מקבלים, אה… מתכונת למלחמות תרנגולים. אך הפלא ופלא, החבורה שלנו שרדה את כל השנים והחברות נותרה בעינה וזאת מפני שאנחנו (ואם יורשה לי פה להשיא לכם עצה - טוב תעשו אם גם אתם..) משאירים את האגו בבית. זו מתכונת נהדרת לשמר את הקשר בריא ונעים. זה וקפה..

חגיגות העשור

אחרי עשור בו רכבנו כמעט בכל מסלול מדן ועד אילת החלטנו שהגיע הזמן לפנק את עצמנו באיזה טיול חו"ל. את אגם גארדה כולנו הכרנו מחופשות משפחתיות ואחרות וכחובבי איטליה (וקפה) מאד קסם לנו הרעיון לתור את האזור המדהים הזה על שני גלגלים. אז גארדה? סגור? נזרקה השאלה לחלל האוויר באחת מרכיבות השבת, "אההה…. כן.." מישהו כחכח בגרונו (ואני לגמרי לא בטוח שזה לא הייתי אני) "אבל… מה עם העניין השולי של ה.. זה, העליות…?"


כמה ימים עברו והרמתי טלפון לניר, סיפרתי לו שאנחנו רוצים גארדה, אמרתי לו שאנחנו מכירים, היינו, יאדה יאדה יאדה אבל מה עם העליות? "שום בעיה" הוא פסק בנחרצות, נדאג שהמדריך שלכם יתאים את המסלולים לקבוצה, תעשו הפסקות, הכל יהיה בסדר. אז סגרנו. אבל עם יד על הלב.. החששות המשיכו לנקר לנו בראש. הנחמה היחידה בשלב זה הייתה שידענו שאנחנו משלבים את הנסיעה הזו עם ביקור מקדים במינכן, (כדורגל, אלא מה? ). זה וקפה..

עליות או לא להיות..

שיכורים מהמשחק המטורף עלינו על הרכב ונסענו ממינכן בואכה גארדה. כמה התעצבנו לגלות שאת פנינו קידם גשם זלעפות.. הגשם המשיך גם למחרת. שני ימי רכיבה ירדו לטמיון. מצד שני מאחר ואיזור האגם הוא יעד תיירותי ממדרגה ראשונה ויש בו כל כך הרבה מה לראות ולאור העובדה שהיה ברשותנו רכב, ניצלנו את הזמן לטייל באזור וברטרוספקטיבה אני לא בטוח שלא היינו חוזרים על הפטנט הזה גם אם לא היה גשם, זה היה ממש מוצלח.. היום השלישי קידם את פנינו במזג אוויר מושלם, מניה וביה ניגשנו לחנות האופניים על מנת לקחת את האופניים שתיאמו עבורנו (אגב, האופניים היו נ-ה-ד-ר-י-ם!, כמה נהדרים? ככה שכשחזרנו לארץ התחדשנו כולנו בדיוק באותו דגם ) ויצאנו לדרך. אז תשמעו משהו, יש עליות בגארדה. יש ויש (בלי עין הרע, טפו טפו טפו, מלח מיים, שמן דגים, שקל בנעל, בן פורת יוסף..) אבל תשמעו עוד משהו, זה לא נורא כמו שזה נשמע, אז נכון, מזיעים קצת, אז נכון, לפעמים קצת קשה אבל המדריך שלנו אפשר לנו לצלוח את המשימה בלי להתפרק, חוצמיזה, אין כמו להגיע לפסגה ולדעת שעשית את זה.. ובעניין הזה אני חייב לומר לכם שמעבר לנופים, לאוכל, לצחוקים ושאר החוויות, בהחלט היה ערך מוסף לטיול הזה בהיבט של ללמוד משהו על עצמנו, אני יכול לומר בביטחון מלא שהאתגרים בהם עמדנו והקשיים עמם התמודדנו לימדו אותנו דבר או שניים על עצמנו וזה מאד משמח. זה, וקפה כמובן..

זה וקפה..

עכשיו מגיע הקטע בו אני אמור לתאר בשפה ציורית את הנופים, להחמיא ברוחב לב למלון, להתלהב מהאוכל ולתבל את הכל באנקדוטות משעשעות, אז ברשותכם אמנע מהעניין הזה, משום מה התיאורים האלה תמיד נדמו בעיני לניסיון ללמד שחיה בהתכתבות, בואו נסכם שגארדה הוא מקום מדהים ביופיו, כאתר רכיבה הוא מאתגר את הגוף וממלא את הנפש, כל ה"מיסביבים" היינו, מלון, אופניים, מדריכים וכיו"ב עומדים בשורה הראשונה מבחינת איכות ומשלימים את התמונה לכדי חופשת רכיבה חלומית. בקיצור, מתלבטים? – חבל, צאו לגארדה, לא תתאכזבו.


חופשת הרכיבה הזו בהחלט ראויה להיות גולת הכותרת של "חגיגות העשור" להיווסדנו, נהנינו בה מאד ואין ספק שהיא מקור בלתי נדלה לזיכרונות נהדרים וחוויות שלא ימחו, המוטו שלנו בקבוצה (וסליחה עם חברת מוצרי החלב הידועה, אבל אנחנו היינו ראשונים!) הוא – באנו ליהנות, אנחנו לא מחפשים את האקסטרים, לא חובבי חומצת חלב ואין לנו מניירות של רוכבי על, אנחנו חבורה מגובשת של אנשים שאוהבים לרכוב ומנסים ליהנות מזה, כך שעבורנו גארדה הייתה מקור לאושר גדול.

זה, וקפה.כל הזכויות שמורות לג'ירף טיולים בע"מ