חופשות אופניים בחו"ל
077-20-400-66 | info@club-giraffe.co.il
 
 
עמוד הבית
 
היעדים שלנו
 
חוויות רכיבה, תמונות וכתבות
 
המלצות רוכבים
 
סגנונות רכיבה
 
הדרכות בארץ
 
אודות
 
מדיניות פרטיות
 
שבילים שטוחים בלבד
שבילים (XC)
XC חזק
Allmountain
Downhill
שם:
מספר טלפון:
E-mail:
   
הערים העתיקות של הולנד

בשנה שעברה עשינו פיילוט קטן שהביא קצת ידע ותמונה של זוג ישראלי חביב מנהל רומנטיקה על ספסל, השנה הולנד היא כבר יעד לכל דבר ועניין בו אנו מארחים רוכבים מכל העולם, כולל מארצנו הקטנטונת.

כדי לטעום מה הולנד מציעה לכם, אני מזמין אתכם לחוות את טיול הערים העתיקות של הולנד.


נגיע בטיסה לנמל התעופה סכיפול (כן, יקר, השמים להולנד עוד לא ממש פתוחים...).
נדלג ברכבת הנוחה לאמסטרדם הישר אל המלון שהוזמן עבורנו, שם כבר נמצא את האופניים שלנו ואת ספר הטיול (אותו גם קיבלנו מראש).
נאסוף שעות שינה, ‘נשתה‘ קצת את אמסטרדם, ובבוקר שלמחרת נניח את המזוודות בלובי כדי שיועברו עבורנו למלון הבא, ונתגלגל לדרך...

יום ראשון: אמסטרדם - Zandvoort

כבר בתחילת טיולנו נגיע ל-Haarlem האלגנטית על מבניה העתיקים, חלקם בעלי צריחים מרשימים ביותר. Haarlem נבחרה על ידי ההולנדים כעיר הטובה ביותר ל-shopping... ...אך לא לשם כך התכנסנו הפעם (למרות שעל סבל האופניים יש תיק בו ניתן לדחוף כמה מציאות). מ-Haarlem נעלה לנו מעדנות על שביל האופניים הנוח והמשולט שעובר דרך האיזור הצבעוני של Zuid-Kennemerland, עד ש‘ננחת‘ בעיירת החוף המפורסמת Zandvoort.


יום שני: Zandvoort - Den Haag

הבוקר נרכב בדיונות המפורסמות והמפוסלות על ידי הרוח ובינות לשדות הפרחים. הדיונות משמשות מגן טבעי לפנים הארץ, ומצידן השני חופים יפהפיים ועיירות ירוקות ומטופחות, בואך scheveningen, עיירת הנופש הצמודה להאג (Den Haag).
האג אינה רק בית המשפט לפשעים נגד האנושות ובירתה של הולנד, היא גם עיר מדהימה ביופיה, ובעיקר עשירה בתוכן, ואנו מזמינים אתכם להנות מן המוזיאונים, הגלריות, ומן הגנים היפהפיים. בהחלט מקום להשקיע בו זמן, אולי אף להישאר יום נוסף (...ואין שום בעיה לעשות כך, רק תודיעו בעת ההזמנה).


יום שלישי: Den Haag – Rotterdam

מעיר מקסימה אחת לרעותה המקסימה לא פחות, ככה זה בהולנד...
נתגלגל לאורכו של נהר ה-Schie לעיר Delft, שמזוהה עם בית המלונה ההולנדי, עיר עתיקה וקסומה עם בנינים עתיקים ותעלות שהזמן שומר ונעמד בה מלכת. בהמשך דרכנו נעבור דרך Schiedam המוכרת בזכות מוצרי האלכוהול שלה, ובמיוחד הליקרים, ...וכשתשקע השמש כבר נחזה בקו הרקיע המודרני של רוטרדם. נראה את הנמל הגדול באירופה, נבקר בנמל העתיק על מסעדותיו וחנויותיו המסוגננות, נהנה מהארכיטקטורה המודרנית, נצפה בנוף העיר מה-Euromast tower, וקדימה לישון, יש טיול מחר.


יום רביעי: Rotterdam – Gouda

מרוטרדם לגאודה זו סתם דרך משעממת, אה, לא, יש בה את serene Kinderdijk – אתר טחנות הרוח המפורסם שמוכר על ידי UNESCO כאתר מורשת אנושית.
...ובסוף היום נגיע לגאודה, ...כן, זו מהגבינה – כאן זה המקור.


יום חמישי: Gouda – Bunnik

הדרך מ-Gouda ל-Bunnik היא קלאסיקה של טבע הולנדי: נתגלגל לנו בניחותא על שבילי האופניים הנוחים, נחצה פלגי מים, יערות קטנים ואגמים. אם יבוא לנו לתבל את הדרך, נעצור באיזושהי מחלבה, נבקר במצודת De Haar, ולקראת סוף היום נבקר ב-Utrecht היפהפיה המשלבת ישן וחדש, המון תעלות מים (על גונדולת מסיבות שמעתם? תראו בעיניים), נבקר ברובע המוזיאונים, ולעת ערב נתגלגל ל-Bunnik הסמוכה.


יום שישי: Bunnik – Amsterdam

מלבד מערכת כבישים ורכבות משוכללת, יש בהולנד מערכת עצומה של נהרות ותעלות המשמשות נתיב ער למסחר, כשצפייה בדוברת מכולות אימתנית משייטת במרחק לא קטן ממך היא מראה שכיח.
תחילתו של יום הרכיבה האחרון שלנו יהיה ליד אחד הנתיבים האלה – על גדות נהר ה-Vecht. מלבד ספינות בנהר, נמצא על גדותיו בתים מפוארים שנבנו במאה ה-17 וה-18 על ידי הסוחרים העשירים של אותה התקופה. בסופו של היום נמצא עצמנו חזרה באמסטרדם.

רוצים לראות ולקרוא עוד? רוצים עוד אפשרויות? בקרו אותנו ב-www.bike-netherlands.com

כל הזכויות שמורות לג'ירף טיולים בע"מ