חופשות אופניים בחו"ל
077-20-400-66 | info@club-giraffe.co.il
 
 
עמוד הבית
 
היעדים שלנו
 
חוויות רכיבה, תמונות וכתבות
 
המלצות רוכבים
 
סגנונות רכיבה
 
הדרכות בארץ
 
אודות
 
מדיניות פרטיות
 
שבילים שטוחים בלבד
שבילים (XC)
XC חזק
Allmountain
Downhill
שם:
מספר טלפון:
E-mail:
   
חופשות אופניים בחו"ל

חוויות רכיבה, תמונות וכתבות

 > מלון אופניים באגם Garda באיטליה
מלון אופניים באגם Garda באיטליה


לפני כשנתיים התכבדתי להיות המרצה האחרון בכנס שעסק בתיירות אופניים נכנסת לישראל.

התחושה שהועברה על ידי המרצים לפני הייתה ששם, מעבר לים, יש עולם תיירותי תוסס ומפותח.

טרם תחילת ההרצאה שלי, התנצלתי על היותי משבית השמחות המקומי, וסיפרתי שהמציאות שונה לחלוטין: עולם תיירות האופניים אכן צומח ומתפתח, יש המון אתרי רכיבה נפלאים וספקי שרותים מצויינים, אבל היקף הפעילות שמתקיים בפועל מצומצם מאד, ובשלב זה רק בארבעה מקומות בעולם ניתן למצוא מספרים ‘מעניינים‘: Moab בארה"ב, Whistler בקנדה, Morzine בצרפת, ואגם Garda באיטליה (ליתר דיוק השפיץ הצפוני של האגם).ב-Garda מבקרים כ-40,000 רוכבים שמוציאים כ-15 מיליון יורו בשנה (אין לכך שום סימוכין כתובים, אבל אלה ההערכות), רובם על אירוח בבתי מלון, והשאר על שכירת אופניים, שרותי הדרכה, וכו‘.

לתייר האופניים יש כידוע צרכים ייחודיים (חדר אופניים נעול, מפות וכו‘). ב-Garda, או ליתר דיוק בעיירות Torbole ו-Riva del Garda, יש כ-30 מלונות שמספקים מענה לצרכים אלה, כשאחד מהם, Hotel Santoni, הוא bike hotel של ממש: קירותיו מצופים מפות עם מסלולים, בכניסה לחדר האוכל ניצבים אופני רטרו מסוגננים, ועוד, אבל חשוב מכך – בעל הבית הוא רוכב אופניים, רוב אורחי המלון הם רוכבים, והאווירה בהתאם. בדיוק בגלל שתי הסיבות האחרונות התפוסה במלון Santoni גדלה משנה לשנה, יותר ויותר לקוחות מגיעים ישירות אליו באמצעות האינטרנט, ואם לשפוט על פי הכמויות הגדלות והולכות של רוכבים הנראים ברחובות העיירה Torbole, הרי שיש במקום הזדמנות למלון אופניים נוסף.אנו ב-Club Giraffe פועלים ב-Garda מאז 2002, ארחנו במקום מאות רוכבים ישראלים ואירופיים, ואפילו קבוצה מצ‘ילה, ואנו הלקוח הגדול ביותר של מלון האופניים Santoni.

מאז 2005 אנו מוכרים גם לשוק הבינלאומי, כשנכון לשתי עונות הרכיבה האחרונות, כשני שליש מלקוחותינו הם אירופיים אותם אנו מארחים ב-Morzine שבצרפת, Garda, ועוד.

השיווק לשוק הבינלאומי נעשה באמצעות מנועי החיפוש באינטרנט, שם פיתחנו מתודה שלמה שמניבה תוצאות יוצאות דופן, כאלה שהביאו אותי יום אחד לענות לטלפון ולשמוע מעברו השני של הקו ישראלי מהמטה של Google שרצה לבדוק איתי מה זו התופעה הזו (הקמפיין הראשי שלנו משיג כבר 3 שנים למעלה מ-20 אחוזי הענות במקום בו המספרים המקובלים הם 4-3 אחוז).

באמצעות מתודה זו צמחנו ב-Morzine שבצרפת, אתר הרכיבה השני בגודלו באירופה, ממצב של 22 רוכבים ב-2006 לכמעט 400 בשנה האחרונה, כש-70% מהם אירופיים, ולמעשה הפכנו למפעיל תיירות האופניים הגדול ביותר במקום. קצב הצמיחה הגבוה צפוי להימשך גם בעונות הקרובות.המומחיות בתחום תיירות אופני הרים בכלל ושיווק בינלאומי בפרט, מלהיבה אותנו להרים את הכפפה ולהקים ב-Garda מלון אופניים נוסף.

בכוונתנו לאתר מלון פעיל בן כ-40 חדרים, לשכור אותו לטווח ארוך, להתאים אותו לצרכי הרוכב, ולהפעיל בו שתי מערכות שיווק: זו הקיימת שפונה לאורחים ‘רגילים‘ והביאה את המלון לתפוסתו הנוכחית, ובמקביל, מערכת שיווק אינטרנטית שתתמקד ברוכבי אופניים. עם הזמן אנו מצפים שרוכבי אופניים יהפכו לרוב, תיווצר האווירה המתאימה, והמלון יהפוך לנקודת המפגש המרכזית לרוכבים במקום.

הסבת מלון ‘רגיל‘ למלון נישה בכלל, על אחת כמה וכמה מלון אופניים ב-Garda, היא למעשה השבחת נכס שצפויה לשפר את ביצועי המלון הנוכחיים ב-6-5 אחוז בשנה הראשונה, ועד כ-30% בטווח של מספר שנים.

בימים אלה אנו עוסקים בגיוס ההון לפרויקט מתוך כוונה להפעיל את המלון כבר בקיץ הקרוב.ניר בן-ימיני

Club Giraffe
כל הזכויות שמורות לג'ירף טיולים בע"מ