חופשות אופניים בחו"ל
077-20-400-66 | info@club-giraffe.co.il
 
 
עמוד הבית
 
היעדים שלנו
 
חוויות רכיבה, תמונות וכתבות
 
המלצות רוכבים
 
סגנונות רכיבה
 
הדרכות בארץ
 
אודות
 
מדיניות פרטיות
 
שבילים שטוחים בלבד
שבילים (XC)
XC חזק
Allmountain
Downhill
שם:
מספר טלפון:
E-mail:
   
חופשות אופניים בחו"ל

חוויות רכיבה, תמונות וכתבות

 > אז כמה באמת זה עולה לנו?

אז כמה באמת זה עולה לנו?

לפני כשנתיים דפק על דלתות הטלפון שלנו נציג של כמה חבר‘ה שרוכבים יחד. "למה חופשת רכיבה צריכה לעלות 1,600 יורו?" הוא שאל.
מסתבר שבין החבר‘ה שלו, קבוצה לא קטנה, רווחה הדעה שזה מחיר חופשה, וכך, באותה נשימה, גם נפסלה האפשרות לצאת לחופשה כזו.

במאמר הבא ריכזנו עבורכם קצת מידע שיעזור לעשות סדר.

נתחיל מהסוף, בשורה התחתונה יעלה לכם סופ"ש ארוך בן 3 ימי רכיבה כ-600 עד 900 €, וחופשה בת שבוע תעלה כ-700 עד 1,200 €, כשהבדלי המחיר נובעים בעיקר מהוצאות מזון והדרכה.
על מחיר זה יש להוסיף את הוצאות הביטוח האישי שגובהו כ-20 €, או 50 € לרוכשים פוליסה המשלבת ביטוח אישי עם ביטוח האופניים.
חשוב מאד שלא להתאכזב מן ההבדל הקטן בין מחיר הסופ"ש למחיר חבילת שבוע, ומומלץ להסתכל עליהם במבט רחב המחשיב גם את עלות ימי החופש מן העבודה הכרוכה בנסיעה לשבוע, מול (כמעט) העדר עלות כזו בנסיעה לסופ"ש ארוך. הסיבה להבדל הנמוך מאד פשוטה: הגעה למקום החופשה – זו מהווה מרכיב של למעלה מ-50% ממחיר החופשה, ואין בה שוני בין חופשת סופ"ש לחופשה בת שבוע שלם (ראו טיפים בסוף המאמר).

עתה נרד לפרטים וננתח את עלות החופשה בשלושת אתרי הרכיבה הגדולים באירופה: Saalbach שבאוסטריה, Morzine – Les-Gets בצרפת, ו-Garda באיטליה

Saalbach, אוסטריה

    

לצורך חופשה ב-Saalbach טסים למינכן במחיר של 500 עד 600$ (כ-370 עד 400 €). העברות מינכן – זלבך וחזרה יעלו לכם עוד כ-150 € (מחיר שיורד במעט עם גודל הקבוצה)
היתרון העצום ב-Saalbach הוא שמחיר הלינה כולל בתוכו כבר הכל – גם כרטיס לחמשת הרכבלים, וגם שימוש חופשי בשרותי ההדרכה של ה-bike school.
הלינה הפופולרית ב-Saalbach היא בבתי מלון שיעלו לכם כ-65€ ללילה על בסיס חצי פנסיון או כ-40€ ללילה על בסיס לינה וארוחת בוקר.
כמו כן ניתן לישון בדירות נופש מאובזרות על בסיס בישול עצמי במחיר של כ-20€ ללילה.
הוצאות נוספות שיהיו לכם יהיו על סנדוויצ‘ים לרכיבה, בית קפה במהלך היום ובילוי ערב. קחו בחשבון כ-10€ ליום.
למתארחים על בסיס לינה וארוחת בוקר, קחו בחשבון כ-20 עד 25€ לארוחת ערב, בעוד לדיירי דירות הנופש מומלץ לקחת בחשבון כ-30€ ליום להכל יחד.
הערה: דירות הנופש נתפסות על ידי רובנו קודם כל כחסכון כספי, אך מי שהתנסה בהן יידע לספר לכם שהבישול והקניות המשותפים ייזכרו לאחר החופשה כחלק מן החוויה המשותפת ולכן גם כערך מוסף משמעותי.
מחיר השכרת אופניים איכותיים עומד על כ-17€ עד 22€ ליום. מומלץ.

לסיכום, אלה כלל העלויות לחופשה ב-Saalbach:
הגעה – כ-550€
חצי פנסיון – כ-75€ ליום חופשה
לינה וארוחת בוקר – כ-75€ ליום חופשה
דירת נופש – כ-50€ ליום חופשה
חופשת ג‘ירף בשיטת הכל כלול לשבוע: 1,160€ (על בסיס חצי פנסיון ו-6 ימי הדרכה, מומלץ לקחת בחשבון עוד כ-10€ ליום על בתי קפה וכו‘)

Morzine – Les-Gets, צרפת

   

לצורך חופשה במורזין-לז‘ה טסים לג‘נבה. מחיר טיסה סטנדרטי הוא כ-600$ (כ-400€) ומחיר ההעברה הוא כ-80-70€ (כתלות במספר הנוסעים).
היתרון הגדול של Morzine – Les-Gets הוא שההתמצאות במקום קלה מאד, ואין שום הכרח לשכור שרותי הדרכה. מדריך ייקח אתכם למקומות שלבד לא תגיעו אליהם וייתן ערך מוסף לחופשה, אבל אם מחירו מכביד על מחיר החופשה ניתן לוותר עליו ועדיין למצות את החופשה.
מלבד ההגעה, כרוכה עלות בחופשה במורזין בשלוש עלויות נוספות – רכבל, לינה ומזון.
רכבל יעלה מ-45€ ל-3 ימי רכיבה עד 80€ ל-6 (נכון ל-2009, מחירון 2010 שיפורסם במאי צפוי להיות מעט יותר יקר).
הלינה הפופולרית היא בדירות נופש, אך מן הסתם ניתן לישון גם במלונות על בסיס לינה וארוחת בוקר או על בסיס חצי פנסיון.
מחיר לינה בדירת נופש עומד על כ-15€ עד 25€ ללילה כתלות בגודל הדירה (והקבוצה) וכתלות בתקופה. עונת הרכיבה במורזין-לז‘ה מתחילה בסוף השבוע האחרון של יוני, ומסתיימת בסוף אוגוסט. המחירים נמוכים ביותר בקצוות העונה, ועולים עד כדי 60% יותר באמצע העונה. על מחיר הלינה יש בדירת נופש יש להוסיף בדרך כלל מחיר מצעים ומגבות בגובה 10€ - 15€ לשבוע, ומיסי תייר בגובה של עד 1€ לאדם ליום.
מחיר מלון על בסיס לינה וארוחת בוקר עומד על כ-45€ עד 55€ ללילה, עליהם יש להוסיף בדר"כ מיסי תייר בגובה של עד 1€ לאדם ליום.
מחיר מלון על בסיס חצי פנסיון עומד על כ-50€ עד 75€ ללילה עליהם יש להוסיף בדר"כ מיסי תייר בגובה של עד 1€ לאדם ליום.
הוצאות נוספות שיהיו לכם יהיו על סנדוויצ‘ים לרכיבה, בית קפה במהלך היום ובילוי ערב. קחו בחשבון כ-10€ ליום.
למתארחים על בסיס לינה וארוחת בוקר, קחו בחשבון כ-20 עד 25€ לארוחת ערב, בעוד לדיירי דירות הנופש מומלץ לקחת בחשבון  עד 30€ ליום להכל יחד.
מחיר מדריך לקבוצה ליום עומד על 220€.
מחירי השכרת אופניים למעלה מכפולים מכל מקום אחר באירופה ומתחילים מ-265€ לשבוע.

לסיכום, אלה כלל העלויות לחופשה ב-Morzine – Les-Gets:
הגעה – כ-480€
דירת נופש – כ-50€ עד 70€ ליום חופשה.
לינה וארוחת בוקר – כ-80€ עד 90€ ליום חופשה
חצי פנסיון – כ-80€ עד 100€ ליום חופשה
חופשת ג‘ירף בשיטת הכל כלול לשבוע: 1,250€ (על בסיס פנסיון מלא ו-6 ימי הדרכה)

Garda, איטליה

   

Garda, Garda, אתר הרכיבה הפופולרי (ולטעמנו גם היפה) באירופה.
לצורך חופשה בגרדה טסים לורונה הנמצאת מרחק שעה וחצי נסיעה בטיסת שכר או טיסה סדירה (בשבתות בלבד). לחליפין, טסים עם אל-על למילנו, מרחק שלוש וחצי שעות נסיעה, אבל יש טיסה כל יום, בימים רבים גם פעמיים ביום. במבט ראשון ורונה תיראה לכם כאופציה הראשונית, אך מניסיון של שנות עבודה רבות, אנו יודעים לספר לכם שלאחר בחינת כל האפשרויות, הרוב המכריע של אורחינו טס בסופו של דבר למילנו. מחיר טיסה עומד על כ-500$ עד 550$ (350€ - 390€).
העברות ממילנו הן אך ורק במסגרת הסעה מאורגנת או רכב שכור, יש לקחת בחשבון כ-150€ לאדם עם ירידה משמעותית בהתאם לכמות הנוסעים. מורונה יש לקחת בחשבון מחיר דומה.
הלינה הפופולרית והמומלצת בגרדה היא מלון על בסיס לינה וארוחת בוקר, ואם נדייק – Hotel Santoni, מלון האופניים שבמרכז העיירה Torbole, עיירת האופניים של גרדה. לינה ב-Santoni תעלה ברוב העונה 41€ או 47€ לאדם ללילה, בימים מסויימים בשנה יעמוד המחיר על 55€ (סופי שבוע של חגים או כנסים באיזור).
ארוחת ערב תעלה לכם כ-20€ עד 25€ ליום, קחו בחשבון עוד כ-10€ ליום לבתי קפה במהלך הרכיבה וכו‘.
הדרכה: נושא קצת כאוב. מחיר מדריך עומד על 200€ ליום עד 6 אנשים, ו-20€ ליום לכל אדם נוסף. אפשרות נוספת היא הצטרפות לקבוצות היוצאות ברוב הימים במחיר של 44€ לאדם, אך לא ניתן להבטיח את רמת הרכיבה שבהן ולכן זה כרוך בסיכון. אפשר לרכב לבד? בהחלט! השבילים משולטים לא רע בכלל, ורוב הרוכבים במקום רוכבים לבד, נדרשת רק יכולת התמצאות טובה ובטחון עצמי.
מחירי השכרת אופניים איכותיים מתחילים מ-35€ ליום, ויורדים עד כ-23€ ליום להשכרה ל-6 ימים. בהחלט מומלץ.

לסיכום, אלה כלל העלויות לחופשה ב-Garda:
הגעה – כ-500€ עד 540€
כל יום חופשה: 70€ עד 80€ (ללא הדרכה)
חופשת ג‘ירף בשיטת הכל כלול לשבוע: 1,090€ (על בסיס לינה וארוחת בוקר ו-6 ימי הדרכה, מומלץ לקחת בחשבון עוד 30€ ליום לארוחות)

שלושה טיפים בנוגע לטיסות:

1. הטסת אופניים – הטסת אופניים באל-על אינה כרוכה בעלות נוספת, בשאר החברות בהתאם לתקנות החברה. המחירים די גבוהים ובדר"כ הופכים טיסה זולה מאל-על ליקרה יותר.

2. Garda – כאמור במאמר, לצורך חופשה ב-Garda ניתן לטוס למילנו או ורונה. הספונטנים שביניכם, בדר"כ קבוצות בנות 2 עד 4 רוכבים, יכולים ‘לשבת‘ על האינטרנט ולמצוא טיסות גם במחירים של 300$. קחו בחשבון שמחיר הטסת האופניים בטיסות אלה צפוי להיות מאד גבוה, בעוד שמספר אופני ההשכרה האיכותיים בגרדה מוגבל. מומלץ לבדוק את מחיר ההטסה ואת הימצאות האופניים טרם ההזמנה.

3. מבצעים – רכישת כרטיס טיסה אינה כרוכה בתשלום מיידי, אלא אם מדובר בכרטיס במחיר מבצע. התשלום מתבצע לאחר הכירטוס, דבר שמתבצע בכרטיסים שנרכשו בהליך רגיל (שלא במסגרת מבצע או קבוצה) כשבוע לפני הטיסה. מרגע ההזמנה ועד רגע הכירטוס, מתבצע מעקב שוטף אחרי הכרטיס, ואם ‘נכנס‘ מבצע, הוא מוצע ללקוח מיידית, מה שמאפשר להוזיל את הטיסה בצורה משמעותית. התקופה הפופולרית ביותר למבצעים היא תקופת התפר שבין יוני ליולי ובין אוגוסט לספטמבר.

תהנו.

   

לפרטים נוספים והרשמה:
Club Giraffe, טלפון 077-20-400-66,
info@club-giraffe.co.il

כל הזכויות שמורות לג'ירף טיולים בע"מ