חופשות אופניים בחו"ל
077-20-400-66 | info@club-giraffe.co.il
 
 
עמוד הבית
 
היעדים שלנו
 
חוויות רכיבה, תמונות וכתבות
 
המלצות רוכבים
 
סגנונות רכיבה
 
הדרכות בארץ
 
אודות
 
מדיניות פרטיות
 
שבילים שטוחים בלבד
שבילים (XC)
XC חזק
Allmountain
Downhill
שם:
מספר טלפון:
E-mail:
   
חופשות אופניים בחו"ל

חוויות רכיבה, תמונות וכתבות

 > שמעתי על Garda, עושה חשק, מה הלאה?

שמעתי על Garda, עושה חשק, מה הלאה?

אגם Lago di Garda) Garda באיטלקית, לא לה-גרדה כפי שחלק מאיתנו קורא לזה) נמצא בצפון איטליה, באזורים ההרריים שבין מה שנקרא "המישורים הגדולים" – מטורינו במערב, דרך מילנו, ורונה ועד ונציה, לבין הדולומיטים.
אורכו של האגם כ-70 ק"מ וגובהו כ-80 מטר מעל פני הים. חלקו הדרומי רחב יחסית, בעוד חלקו הצפוני צר וכלוא בין הרי ענק, קירות של ממש המתנשאים ל-2,000 מטר בצידו המזרחי, וכ-1,600 מטר בצד המערבי.
כשמדמיינים רכיבה ב-Garda, התמונה המצטיירת היא רכיבה במקומות שונים סביב האגם. בפועל, הרכיבה היא על ההרים סביב השפיץ הצפוני של האגם, ועד כ-15 ק"מ דרומה (להזכירנו – אורכו של האגם כ-70 ק"מ).
במרכז איזור הרכיבה, על חופו הצפוני של האגם, תמצאו את Torbole, עיירת נופש מקסימה, מלאה ברוכבי אופניים בכל מקום אליו תשאו את עיניכם, כמו גם המוני גולשים ושייטים (גרדה היא אתר שייט וגלישה מאד פופולרי), ‘סתם תיירים‘, והמון צבע, מסעדות חביבות, חנויות (גם חנויות אופניים כמובן), גלידות, בתי קפה ועוד...
הכי חשוב: זה יפה יפה יפה – Garda היא יופי ממנו העין אינה יודעת שובע: הרי הענק היורדים בתלילות עד למים, נוף האגם מאינסוף זוויות על ההרים, האגמים הקטנים על ההרים וצבעי הירוק העזים שלהם, הכפרים הציוריים שבדרך, המצוקים המשולבים בירוק וכחול, שלג עד שנשקף מן הפסגות – אין, פשוט אין הרבה פיסות נוף יפות כאלה.

   

כהקדמה למאמר, נראה לנו נכון לטפל בנושא התפיסה, עניין שרלוונטי גם לאתרי הרכיבה האחרים:

נופש בחו"ל נתפס כיום כדבר די שגרתי שההתארגנות אליו, כמו גם ההתמצאות במקום די פשוטים.
ברגע שמלבישים על זה את המושג "אופניים", נווט המוח של רובנו מפנה את המחשבות לאיזור החלומות והמבצעים המורכבים...
...ואת זה הגיע הזמן לשנות, לפחות באתרים המאורגנים היטב לחופשות רכיבה.
באתרים אלה (שלצערנו יש עדיין רק מעטים) חופשת רכיבה פשוטה כמעט כמו חופשה ‘רגילה‘, אין שום הכרח לחכות לתאריך שיוצאת קבוצה, לארגן מיליון חברים, או להיכנס למשטר אימונים של 200 שנה. רוצים לנסוע לסופ"ש רכיבה בחו"ל או לשבוע שלם? ארגנו חבר או שניים, רכשו מאיתנו חבילה, וסעו!

למי מתאימה חופשת אופניים בגרדה?
Garda היא אתר הרכיבה הגדול באירופה, המארח בכל מאי עד אוקטובר כ-40,000 רוכבים, רובם גרמנים, אך ניתן למצוא שם גם סקנדינבים רבים, הולנדים, בריטים, וגם עברית תשמעו פה ושם... ...וכן, לא קראתם את המילה ‘איטלקים‘, כי כמעט ולא תמצאו שם כאלה.
כמות המסלולים בגרדה היא פשוט אינסופית עד כדי כך שניתן לצאת ברכיבה מן המלון ב-Torbole ולחזור לשם ברכיבה יום אחרי יום במשך תקופה של שבועות ארוכים ולרכב כל יום במסלול אחר.
רוב הרוכבים שתפגשו בדרך הם רוכבי שבילים (בעיקר שבילים מאד נוחים לרכיבה), חלקם הגדול על אופני זנב קשיח, ולרובם המכריע המילה ‘סינגל‘ זרה לחלוטין (לא שאין סינגלים, אבל על כך בהמשך). יום הרכיבה שלהם מתחיל בטיפוס מ-Torbole על שבילים נוחים או כבישים נידחים ללא מכוניות לגובה של כ-600 עד 1,200 מטר, טיול על ההרים, וחזרה במגמת ירידה ל-Torbole.
600 עד 1,200 מטר עלולים להישמע כמספר גדול עלינו הישראלים שהרי ירושלים או משהו דומה הם המקסימום שאנחנו מכירים, אבל מספיק יום רכיבה אחד בגרדה בכדי להבין ש‘הכל בראש‘: העליות אצלנו יחסית קצרות ומושכות אותנו ‘לתת הכל‘ ולהגיע לקצה העלייה מחוסרי נשימה. כשמטפסים בגרדה על כביש נידח או שביל חלק לחלוטין ויודעים שהעלייה אינסופית, שמים את ההילוך הקל ביותר, נכנסים לרוטינה של רכיבה איטית ודופק סביר, עולים, ואל תגלו לאף אחד, אבל לומדים להנות מזה (במיוחד כשבכל פסגה, נידחה ככל שתהיה, יש בסוף בית קפה).
כמי שמארחים בגרדה רוכבים זו השנה התשיעית, אנו יודעים לספר לכם על לא מעט רוכבים שארחנו במקום שכבר אינם צעירים (לפחות לא בגיל), כבר מזמן לא ממש חטובים, תדירות הרכיבה שלהם עומדת על פעם בשבוע, ו-600 מטר טיפוס ביום נתפסים על ידם כמשהו אקסטרימי לחלוטין, שלא לדבר על יותר.

ומה עם מחפשי הסינגלים? גם כאלה יש בגרדה, המון, ומכל הסוגים. אם אתם ‘מטיילי אופניים‘ המחפשים את הנוף והטיול, את המאמץ הפיזי הכרוך ברכיבה ומדי פעם גם אתגרי רכיבה בדמות סינגלים – Welcome to גן עדן – החלום הרטוב מתממש. אם אתם רוכבים שמחפשים רק סינגלים – סעו ל-Morzine או ל-Saalbach, ובגרדה תגנבו יום רכיבה כשאתם בחופשה עם המשפחה.

איך מומלץ לטוס לאיטליה?
כדי להגיע לגרדה טסים למילנו או ורונה.
ורונה מרוחקת שעה וחצי מגרדה ובאופן טבעי היא יעד הטיסה המועדף. מגבלתה של ורונה היא בכך שהטיסות אליה הן טיסות צ‘רטר, חלקן אמינות, וחלקן פחות, והטסת אופניים בהן היא לפעמים עניין מורכב (ראו המלצתנו בנושא השכרת אופניים).
מילנו מרוחקת שלוש וחצי שעות נסיעה על ציר ראשי שלפעמים פקוק. יתרונה של מילנו הוא בכך שאל-על טסה אליה מדי יום בטיסה סדירה, לרוב אף פעמיים ביום, והטסת אופניים באל-על אינה כרוכה בתשלום נוסף.
המלצתנו: תנו לנו להמליץ לכם.

   

איך מגיעים משדה התעופה לגרדה?
הגעה לגרדה אפשרית ע"י הסעה מאורגנת שלנו או השכרת רכב (אנו מטפלים גם בזה), או שרותי הסעת תיירים (מורונה בלבד) או תחבורה ציבורית.
תחבורה ציבורית היא כמובן האופציה הזולה ביותר, מורונה היא נסבלת, ממילנו זה ממש מסובך.
שרותי הסעת התיירים מורונה מאד יקרים, כ-130 יורו לאדם.
השכרת רכב היא האופציה המקובלת ביותר.
לקבוצות גדולות, מ-8 אנשים ומעלה, שווה לשקול הסעה מאורגנת שלנו.

איפה לנים?
הדחף הראשוני הוא לחפש bike hotel, אך לפני שעושים זאת בואו נבין מה זה.
מי שמפרסם את עצמו כ-bike hotel, לפחות באיטליה, הוא ברוב המקרים מלון שפינה מחסן כדי לנעול בו אופניים, לעיתים הקצה לזה צינור מים לשטיפה, ואם ממש בא לו להשקיע, רכש משאבת רגל.
אם להיות כנים – אין לכם צורך ביותר מזה. Bike hotel ‘אמיתי‘ ישדרג לכם קצת את האמצעים ויתרום במיוחד בסעיף האווירה.

שיטוט באינטרנט יעלה בחכתו לא מעט bike hotels באיזור גרדה.
חלק מן המלונות כלל אינו באיזור השפיץ הצפוני ויש לנפות אותו מיידית.
...השאר עונים להגדרת ה-bike hotel הבסיסית שניתנה כאן, בעוד שמלון אופניים ‘אמיתי‘ יש רק אחד – hotel Santoni.

Hotel Santoni ממוקם במרכז העיירה Torbole, הוא מלון שלושה כוכבים מטופח ורגיל לכל דבר ועניין, רק שרוב אורחיו רוכבי אופניים.
במלון תמצאו חדר אופניים מאובטח עם אמצעי שטיפה וטיפול, תמצאו את פביו מנהל המלון החביב שמבין דבר או שניים באופניים, מכונת כביסה לשימוש עצמי, ארוחת בוקר ספורטיבית עשירה, אפשרות להכנת סנדוויצ‘ים עצמאית לרכיבה (זכות היוצרים ל-Club Giraffe, תשאלו את פביו), והכיף מכל: אווירת רכיבה.
Santoni אירח במשך השנים הן תיירי חמישה כוכבים והן תיירי תקציב, וסחט תמיד תגובות חיוביות (כנראה שהפאר אינו מה שעושה את החוויה).

לקחת אופניים או לשכור?
נקודת הפתיחה של השכרת אופניים היא בדר"כ שלילית: מה פתאום? אני רגיל לאופניים שלי, בטח משכירים אופניים ברמה נמוכה, ועוד כהנה וכהנה.
הצעתנו: זוכרים את נושא התפיסה והפשטות מתחילת המאמר? שקלו שנית.
השכרת אופני Scott Genius 50 משנת הדגם האחרונה תעלה לכם מ-35 יורו ליום אחד ועד 135 יורו ל-6 ימי רכיבה. אם המחיר אינו מחסום עבורכם – לכו על זה. יחסוך לכם ללכת לחנות האופניים שיארזו לכם, יחסוך לכם הרכבה ופירוק, ויהיה לכם במקום ‘אבא‘ שדואג במקרה של תקלות (...ועל תקלות קראו בהמשך).
חשוב לדעת! עיקר הביקוש בגרדה הוא לאופני זנב קשיח, ולכן מספר אופני השיכוך המלא האיכותיים מוגבל. יש להזמין זמן רב מראש ולהיות מודעים שאם מדובר בקבוצה גדולה ייתכנו מגבלות.

איך מוצאים את הדרך?
אם באתם לרכב על שבילים ולהנות מן הנוף הפתרון הוא די פשוט: קחו מפת שבילים בסיסית, אולי הסבר קצר מפביו, וצאו לדרך – הדרכים ברורות, השילוט לא רע בכלל, תהנו!
אם באתם גם לחפש סינגלים, או שלחליפין אינכם מרגישים בטוח להתמצא לבד, הרי שהנה הגענו למקום היחיד בו יש בגרדה קצת מגבלות...
הפתרון הפשוט ביותר הוא לשכור מדריך פרטי. המגבלה: אם אימצתם את המלצתנו והגעתם עם חבר או שניים, זה יוצא יקר. מחיר מדריך פרטי הוא 200 יורו ליום עד 6 אנשים + 20 יורו לכל אדם נוסף – סביר ל-4 אנשים ומעלה, קצת יקר להרכב קטן יותר.
הדרך השנייה היא להצטרף להדרכות שיוצאות מ-Torbole כמעט מדי יום במחיר 44 יורו לאדם ליום. אמנם פתרון, אך די מגבלתי, היות והקבוצה היא ברמה מסויימת שלא בהכרח מתאימה לכם.

תקלות
כדי לדמיין את דרך ההתמודדות, הקבילו את הסיטואציה לטיול רכיבה בישראל, זה בדיוק אותו דבר:
תקלה בשטח – מנסים לסדר, ואם לא מצליחים מוצאים דרך בתשלום להגיע הביתה בשלום.
תקלה שדורשת תיקון לאחר הרכיבה – לכו לחנות אופניים, כאמור יש כמה וכמה כאלה ברמה מקצועית גבוהה ובמחירים סבירים.

   

יש מה לעשות אחרי הרכיבה?
ברור והרבה!
אחרי שעות הרכיבה אתם מוזמנים לשוטט ב-Torbole וסביבותיה ולהנות מהיצע כיפי של חנויות, בתי קפה, ברים וכו‘...
החלטתם לקחת חופש מרכיבה? שוטו על האגם, סעו לורונה, לכו לעשות קניונינג (שילוב של ראפטינג וסנפלינג), בקרו ביקב, וכו‘...

   

מחירים
טיסה: מחיר טיסה, כולל הטסת אופניים, הוא כ-500 עד 550$. מדי פעם תוכלו לראות מבצעים לורונה במחירים נמוכים בהרבה, אבל זה מתאים רק להרכב קטן שמסוגל להחליט מהרגע להרגע.
העברות: קחו בחשבון כ-150 יורו לאדם
לינה: מ-41 עד 47 יורו לאדם ללילה על בסיס שני לנים בחדר עם ארוחת בוקר. בימים מסויימים בעונה (בעיקר בחגים אירופיים שונים) המחיר יכול להגיע ל-55 יורו ללילה
ארוחת ערב: כ-20 עד 25 יורו לאדם
הדרכה: 200 יורו למדריך פרטי ליום עד 6 אנשים, 20 יורו ליום לכל אדם נוסף
השכרת אופניים: Scott Genius 50, מ-35 יורו ליום עד 135 יורו לשישה ימים

מה אנחנו ב-Club Giraffe יכולים לעשות למענכם?
במסגרת "חופשת ג‘ירף עצמאית" נשמח לארגן עבורכם את כל החופשה מא‘ ועד ת‘ במחירים זהים למה שתמצאו במקרה של פנייה ישירה לספקים ולא תוספת שום עמלה.
במסגרת "חופשת ג‘ירף" נשמח לארח כל מי שנוסע בגפו, או בשניים ומעוניין להנות מהיתרון לגודל שמאפשרת נסיעה בקבוצה.
בנוסף, נעניק לנוסעים איתנו בשמחה מן הידע שצברנו בשמונה שנות פעילות במקום.

לפרטים נוספים והרשמה:
Club Giraffe, טלפון 077-20-400-66, info@club-giraffe.co.il

כל הזכויות שמורות לג'ירף טיולים בע"מ